Milan merr fitore të pastër ndaj Lecce

Më: 27 shtator 2024 Në ora: 22:57
Foto ilustrim

Milan ka marrë një fitore bindëse 3-0 ndaj Lecce në kuadër të javës së gjashtë të Serie A, në ndeshjen e zhvilluar në "San Siro".

"Rossonerët" kanë siguruar avantazhin e thellë që në pjesën e parë, me tre gola të shënuar brenda pesë minutave.

Morata e ka hapur serinë e golave në minutën e tridhjetë e tetë, ndërsa Hernandez dhe Pulisic kanë realizuar në minutat dyzet e një dhe dyzet e tre.

Pjesa e dytë ka ofruar disa mundësi për gol nga të dy skuadrat, por asnjëra prej tyre nuk ia ka arritur ta gjejë rrjetën. Milan e ka ruajtur kontrollin dhe e ka mbyllur ndeshjen pa telashe.

Pas kësaj ndeshje, Milan gjendet në vendin e dytë të tabelës me njëmbëdhjetë pikë, aq sa ka edhe Torino në krye. Nga ana tjetër, Lecce gjendet në vendin e shtatëmbëdhjetë.