Barcelona tronditet, Arsenali baras në Bergamo! Atletico fiton në fund

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 19 shtator 2024 Në ora: 20:54 Përditësuar në ora: 22:54 më 19.09.2024
Pamje nga ndeshja Monaco - Barcelona

Atletico feston

Monaco ka shënuar fitore që nuk matet as me ari, duke e mposhtur me rezultat 2:1 liderin e kampionatit spanjoll, Barcelonën, në hapje të edicionit të ri të Champions League.
Barcelona tronditet në hapje e Monaco është në festë.

Barcelona nga minuta e 10-të mbetet pa një futbollist kur Garcia u përjashtua me karton të kuq dhe kjo i kushtoi shtrenjtë.

Vendasit kalojnë në epërsi në minutën e16-të me golin e futbollistit Akliouche.

Rezultatet

Atalanta - Arsenali 0:0

Monaco - Barcelona 2:1 (1:1)

Sturm - Brest 2:1 (1:1)

Atletico - Leipzig 2:1 (1:1)

Pas 12 minutave (28’) Lamine Yamal ka barazuar rezultatin 1:1.

Shok për Barcelonën në minutën e 71-të, Ilenikhena ka realizuar për 2:1 në favor të Monacos.

Atletico Madridi ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Leipzigut.

Sesko në minutën e 4-të shënoi për Leipzig dhe Griezmann ka barazuar në atë të 28-tën.

Në minutën e 90-të, GImenez ka realizuar për fitoren 2:1 të skuadrës nga Madridi.

Arsenali ka luajtur baras (0:0) në Bergamo me Ataëantën.

Berat Gjimshiti është paraqitur titullar për Atalantën.

Në minutën e 50-të, portieri Raya shpëtoi Arsenalin, duke e mbrojtur penalltinë e futbollistit Retegui.

Ndeshje të mira

(E plotësuar) - 90' Minuta e fundit.

85' Barcelona në situatë të palakmueshjme.

80' Barcelona po shkon drejt humbjes.

Rezultatet

Monaco - Barcelona 2:1

Sturm - Brest 2:1

Atletico - Leipzig 2:1

71' Monaco në epërsi me 2:1, shënon Ilenikhena.

70' Lojë me ritëm në Monaco.

65' Secila ndeshje më e mirë se tjetra.

58' Lojë e hapur mes Atalantës dhe Arsenalit.

53' Barcelona po luan mjaft mirë.

50' Portieri Raya shpëton Arsenalin, mbron penalltinë e futbollistit Retegui.

47' Ataëlanta në presion të Arsenalit.

Përfundojnë pjesët e para.

45' Minutat e fundit të pjesës së parë.41' Ndeshjet po shkojnë drejt fundit të pjesës së parë.

37' Nuk ka gola në Bergamo.

33' Shumë gola në pjesën e parë..

28' Griezmann realizon për Atleticon.

28' Yamal  shënon për Barcelonën.

26’ Barcelona ka presionin e madh pasi që nga minuta e 10-të mbeten pa një lojtar për faktin se Garcia u përjashtua direkt me karton të kuq.

23' Ndeshjke të hapura.

20' Ndeshje të forta.

16' Monaco po udhëheq me rezultat 1:0 ndaj Barcelonës.  Autor i golit Akliouche.

15' Barcelona në presion.

10' Garcia  përjashtohet me karton të kuq, Barcelona pa një lojtar.

8' Nuk ka gola në Betgamo.

4' Sesko kalon në epërsi Atleticon.

Barcelona favorit, Arsenali në presion

Barcelona favorit, Arsenali në presion!

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Monacos dhe Barcelonës, e vlefshme për raundin e parë në Ligën e Kampionëve.

Barcepma është favorit në letër përballë ekipit francez.

Katalonasit e kanë nisur mirë edhe sezonin në La Liga nën drejtimin e gjermanit, Hansi Flick.