Paqe në Gjilan

Më: 2 tetor 2024 Në ora: 20:07

Derbi i Anamoravës për të rinjtë U21: Drita dhe Gjilani ndahen barazim me rezultat 1-1.

Ky derbi i shumëpritur mes dy rivalëve historikë ofroi një spektakël të fortë dhe plot emocione.

Skuadra e Dritës, falë një goli të shënuar nga sulmuesi i rrezikshëm Meris Maliqi, kaloi në epërsi, duke e mbyllur pjesën e parë me avantazhin 1-0.

Në pjesën e dytë, Gjilani u rikthye fuqishëm dhe arriti të barazojë me një gol të shënuar nga talenti i ri, Asdren Zejnullahu.

Ky rezultat tregon rivalitetin e ngushtë mes këtyre dy ekipeve, duke reflektuar potencialin e jashtëzakonshëm të të rinjve të tyre.

Ndeshja jo vetëm që solli spektakël në fushë, por krijoi edhe emocione të veçanta për tifozët e shumtë të pranishëm.

Të dyja skuadrat vazhdojnë të ofrojnë paraqitje mbresëlënëse, duke e bërë këtë derbi një ngjarje të rëndësishme në futbollin e të rinjve.