Futsal – Forca fiton bindës ndaj Osogovës

Më: 11 tetor 2024 Në ora: 16:06
Futsal – Forca

Me një ndeshje të çmendur në Kriva Pallankë u hap xhiroja e dytë e Ligës së Parë të Futsalit të Maqedonisë, pasi kampionia Forca nga Kumanova me përmbysje me rezultat 5:9 e mposhti Osogovën.

Në një ndeshje me shumë gola dhe raste, tre pikët shkuan në Kumanovë.

Në pjesën e parë u shënuan tetë gola, rezultati 5:3 për vendasit, kurse në pjesën e dytë Forca bëri “remontadën” e madhe.

Për ekipin vizitor, kolumbiane Cristian Alberto Berrio Hoyos shënoi hat-trick, ndërsa Danile Marinho De Souza dhe Luis Consalo Posado Quintero shënuan nga dy gola. Camilo Andres Gomez Vanegas ka shënuar një gol, ndërsa Damjan Angelovski ka shënuar autogol.

Ngs dy gola për vendasit i shënuan Andrian Micevski dhe David Ristovski, ndërsa një gol shënoi Viktor Dimkov.

Forza e nisi shumë mirë sezonin e ri, në një sezon ku do të përpiqet ta mbrojë titullin e dyfishtë. Në xhiron e radhës Forza do të luajë në shtëpi kundër Kegi Mobit, ndërsa Osogovo do të luajë kundër Juventus Serava në Cair.

Sa i përket xhiros së dytë, Zhelezarec të shtunën do të luajë me Juventus Serava, ndërsa të dielën Kegi Mobi me Klimin, Projekti me Butelin, Shkupi do të presë Crna Rekën.