Live: Granit Xhaka në fushë, provokime të mëdha nga tifozët e Serbisë për Kosovën

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 12 tetor 2024 Në ora: 20:03 Përditësuar në ora: 20:41 më 12.10.2024
Granit Xhaka në veprim

Zvicra pëson dy gola

(E plotësuar) - 78' Pak shpresa për Zvicrën.

74' Zvicra në presion.

72' Embolo dështoi nga penalltia, goditja e tij në këndin e djathtë të poshtëm është pritur nga portieri.

70' Lojë e mirë. Andi Zeqiri futet në lojë.

Serbia - Zvicra 2:0Stadiumi “Duboçica” në Leskovc.
Shikues: 8.000.
Gjyqtar: S. Sozza (Italia):

Shënues: Elvedi (45+1'- autogol), MItroviq (61')..

Kartona të verdhë. Nedelkoviq - Widme, Elvedin..

Serbia: Rajkoviq, Erakoviq, Milenkoviq, Pavlloviq, Nedelkoviq (Simiq 74'), Maksimoviq, Grujiq (Joviq (46'), Birmançeviq, Samarxhiq, Llukiq (Zdjellar 54') dhe Mitroviq (Maksimoviq 74').
Zvicra: Kobel, Widmer (Rieder 46'), Akanji, Rodriguez (Garcia  70'), Elvedi, Freuler, Granit Xhaka, Aebischer (Fernandes  70'), Amdouni (Zeqiri 70'), Embolo dhe Ndoye.

66' Pritet këndellje e Zvicrës.

61' Mitroviq shënoi nga rreth 15 metra në këndin e majtë të portës së epërme të Zvicrës.

60' Zvicra pëson edhe një gol.54' Zvicra po orvatet maksimalisht.

50' Zvicra kërkon golin.

47' Lojë me ritëm.

Ka përfunduar pjesa e parë.

45' Zviceranët pësojnë gol. Elvedin shënoi autogol.42' Zvicra po tregohet më energjike.

40' Zvicra po tregon lojë të sigurtë në mbrojtje.

35' Lojë e mirë.32' dy kombëtaret luajnë me maturi. Embolo pati rast ideal por gjuajti jashtë portës së djathtë.

27' Ndeshje e fortë..

22' Xhaka po dëshmon klasin e tij.

15' Zvicra më agresive.

12' Zvicra po luan për mrekulli.8' Provokime të mëdha, tifozët serbë brohorasin "Kosova është Serbi".

6' Ndeshje e nivelizuar.

3' Zvicra luaan mirë.

1' Fillon ndeshja.Zvicra del me kapitenin Xhaka në fushën e Serbisë!

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Serbisë dhe Zvicrës, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Nga minuta e parë për “helvetikët” do të startojë Granit Xhaka.