Live: Real Madridi spektakolar!

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 22 tetor 2024 Në ora: 20:27 Përditësuar në ora: 20:59 më 22.10.2024
Pamje nga ndeshja Real - Dortmund

Reali këndellet

(E plotësuar) -  82' Ndeshjet po shkojnë drejt fundit.

Sturm – Sporting 0:2 (0:1)

Në minutën e 77-të, Leandro Trossard i Arsenalit, dështoi nga penalltia.

75' Mysafirët në presion.

72' Dramë në madrid.

66' Reali po sulmon me të gjtiha forcat.

55' Achraf Hakimi  ka shënuar për PSG-në.63' Real Madridi barazon 2:2 me golin e Vinicius.

63' Reali ka shtruar presionin.

60' Pak gola deri me tash.

60' Kylian Mbappe depërtoi për bukuri nga vija fundore dhe harkimi i tij u finalizua nga Rudiger duke shënuar me kokë për 1.2.57' Sa kalojnë minutat Reali gjithnjë e në presion.

52' Reali ka presionin.

47' Fillojnë pjesët e dyta.

Përfundojnë pjesët e para, befasi në Madrid dhe në Paris. Real - Dortmund 0:2 dhe PSG - PSV 0:1.

44' Minutat e fundit e pjesës së parë.40' Ndeshje e fortë në Madrid.

37' Dortmundi me fat, Reali brenda pak sekondave goditi dy herë traversën..

34' PSG - PSV, 0:1.  Noa Lang realizon.

34' Jamie Gittens nga afërsia shënoi për 0:2 në favor të Dortmundit. 33' Dortmundi mbrohet me sukses.

30' Donyell Malen ballë për ballë me portierin e Realit duke shënuar në këndin e majtë, 0:1.

29' Arsenali kalon në epërsi me autogolin e futbollistit Dmytro Riznyk..

28' Ndeshje me rivalitet kudo.24' Fakt interesant, vetëm një gol në 7 ndeshjet e deritashme.

20' Ende pa gola.

15' Lojë me ritëm.11' Dortmundi po tregon angazhim.

8' Nuk ka gola në asnjë ndeshje.

5' Reali dominon.

3' Ndshje e mirë në Madrid.

1' Fillojnë ndeshjet..

Pulisic shënon nga korneri, Milani ngadhënjen

Milani ndal tre pikë të rëndësishme në kuadër të xhiros së tretë të Champions League në futboll.

Gjiganti italian ka shënuar fitore para shikuesve të vet, me rezultta 3:1 ndaj Club Brugge nga Belgjika.

Pulisic ka shënuar nga korneri në minutën e 34-të, për 1:0 në favor të Milanit.

Mysafirët mbeten pa një lojtar pas përjashtimit të futbollistit Onyedika në minutën e 40-të, ky ishte një kapital i madh për Milanin në aspektin numerik në fushë.

Sabbe në minutën e 51-të ka barazuar rezultatin por pas dhjetë minutave (61’) Reijnders realizoi për 2:1 në favor të Milanit..

Monaco deklason Cërvena Zvezdën

Monaco ka treguar fuqinë ndaj Cërvena Zvezdës duke e mposhtur me rezultat 5:1.

Skuadra nga Franca e ka shtypur me lojë e gola Cërvena Zvezdën, në takimin e xhiros së tretë të Champion League në futboll.

Një fitore me peshë të madhe për skuadrën nga Principata.

Për Monacon shënuan Minamino (20' e 70’), Embolo (45+4'), Singo  (54') e Akliouche (90+5') dhe për udhëtuesit shënoi Ndiaye (27' - nga penalltia).

Monaco kryeson me 7 pikë e Cërvena Zvezda është në pozitën e 34-të me 0 pikë.

Real Madrid – Dortmund, formacionet zyrtare

Real Madrid – Dortmund, formacionet zyrtare!

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit, e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së ligës në Ligën e Kampionëve.

“Los Blancos” do të kërkojë këndelljen, pas humbjes befasuese nga Lille xhiron e kaluar.

Në anën tjetër, Dortmundi e ka nisur mjaft mirë sezonin në Ligën e Kampionëve, teksa ka dy fitore në dy ndeshjet e para.