Fatlum Ahmeti dy gola e Arton Tolaj një, Kosova Dusseldorf barazon

Nga: K.G. Më: 27 tetor 2024 Në ora: 21:14
Kosova Dusseldorf

Kosova Dusseldorf ka marrë një pikë domethënëse në luftë për kreun e tabelës në Landesliga.

Futbollistët e Kosovës barazuan me rezultat 3:3 me DC Solingenin.

Fatlum Ahmeti është shënues i dyfishtë dhe Arton Tolaj realizoi një gol, në një ndeshje me rivalitet e gjashtë golat të shënuara gjithsejt.

Pesë vendet e para në Landesliga

1. Kosova    12    8    3    1    32:12        27
2. VfL Jüchen-Garzweiler    12    8    3    1    33:16 27
3. FC Remscheid 11    8    1    2    26:12    25
4. ASV Süchteln    11    6    3    2    27:16    21
5. SG D. Unterrath 11    6    2    3    26:19    20

“Ndeshja e sotme kundër DV Solingen përfundoi me barazim 3:3. Pas një loje të fortë dhe dinamike, ekipi ynë shënoi tre gola, ku Arton Tolaj gjeti rrjetën në minutën e 44-të dhe Fatlum Ahmeti realizoi dy herë në minutat 53 dhe 66.

Megjithatë, ky nuk ishte rezultati i pritur për ekipin tonë, pasii humbja e avantazhit dhe barazimi janë një kujtesë për nevojën për përmirësime në mbrojtje dhe në menaxhimin e ndeshjes.

FC Kosova Düsseldorf mbetet e përkushtuar për të vazhduar përmirësimet dhe për të luftuar për rezultate më të mira në ndeshjet e ardhshme.

Falënderojmë tifozët për mbështetjen e tyre të vazhdueshme dhe për durimin e treguar.

Së bashku, do të punojmë për të rikthyer ekipin në rrugën e fitoreve!”, ka njoftuar FC Kosova.