​Bullgarja Stefani Stoeva fiton titullin për femra në garën e badmintonit në Kajro

Më: 13 tetor 2024 Në ora: 17:08

Lojtarja bullgare e badmintonit, Stefani Stoeva, fitoi titullin e femrave teke në edicionin e vitit 2024 të turneut Egypt International, pjesë e Serisë Ndërkombëtare, të dielën.

Në Kajro, bullgarja mposhti në 31 minuta 21-10, 22-20, farën numër tetë Yasmine Hamza të Italisë.

Stoeva dominoi ndeshjen e parë dhe siguroi fitoren në të dytën, duke marrë në fund të artën. Ajo fitoi titullin me pesë fitore radhazi.

Bullgaria e përfundoi garën me dy medalje. Gabriela Stoeva dhe Evgeni Panev morën të shtunën medaljen e bronztë në dyshe të përziera.

"Vendi i tretë për ne në dyshe mikse. Jemi të kënaqur me nivelin e performancës që treguam këtë javë. Ka të tjera për të ardhur... Faleminderit ekipit tonë dhe të gjithëve që na mbështetën," shkroi Gabriela Stoeva në Instagram.